FAQ


Používá se nějaký editor?

Ano, pro psaní obsahu můžete využít buď znalost HTML jazyka a nebo pro jednoduší a pohodlnější psaní textu stačí mít zapnutý WYSIWYG editor. Konkrétně se jedná o CK Editor. Práce s ním je podobná jak v MS Word a je naprosto jednoduchá. Také si velmi hravě osvojíte nahrávání obrázků a jiných souborů. Využijte demo verzi RS Johany, aby jste si editor vyzkoušeli.


Je možné přikládat obrázky a soubory?

Vkládání obrázků do článku nikdy nebylo jednoduší! Díky editoru CK Editor můžete jednoduše nahrát, posléze zmenšit a vložit obrázek kamkoliv do článku/modulu. Také můžete využít integrovaného Lightboxu, který efektivně zvětší Vaši fotografii do původní velikosti.


Jaký je rozdíl mezi statickým článkem a listem článků?

Statický článek se používám pro jednostránkové téma (o nás, ceník, atd.). List článků se používá pro vícestránkové téma (aktuality, blog, atd). Navíc list článků můžete vypsat jako seznam článků v určité rubrice, dále jako blok v určité rubrice a nebo přímo konkrétní článek. Navíc list článků obsahuje speciální kategorii HomePage. Tato kategorie slouží pro úvodní stránku a můžete do něj vložit jakýkoliv článek z jakékoliv rubriky. 

Statický článek také slouží jako modul. Pokud se vypisuje do pozice "hlavni", jedná se o klasický článek. Ale pokud jej vypíšeme do jiné pozice, které jsou definovány typem šablony, jedná se o modul. U modulu můžeme nastavit, na jakých stránkách se má modul vypisovat a jaký má mít titulek.