Nápověda - vysvětlení pojmů


Nápověda - vysvětlení

Bezpečné odhlášení

Pro bezpečné odhlášení využívejte ikonku zámku ve třetí úrovni menu či odkaz umístěn v Administrátor > Odhlásit se. Při bezpečném odhlášení dojde k vymazání důvěrných dat z Vaše prohlížeče. Tím se zabezpečí celý systém proti cizímu vniknutí. Při zavření prohlížeče bez odhlášení nedojde k bezpečnému odhlášení!

Číst dál

LightBox

LightBox je javascriptová aplikace pro efektivní zvětšování obrázků.

Číst dál

Mod rewriting

Mod Rewriting (přepis URL) z dynamické na statickou adresu, „Hezké URL“:  http://rs-johana.cz?c=uvod ⇒ http://rs-johana.cz/uvod.html. Tento přepis je přátelský pro vyhledavače a i pro samotné uživatele. Mod Rewriting se vypíná při indexaci stránek pro vyhledavač.

Číst dál

Statický článek X List článků

Statický článek je jednostránkové téma, které nemá pokračování a ani časové omezení. Oproti listu článků se vkládá do rubrik a je to více stránkové téma, novinky, akce atd. Rubriky je možné vypisovat do seznamu či blogu.

Číst dál

Token

Token je časová známka. Při přihlášení administrátora dojde jejímu vytvoření. Při bezpečném odhlášení se token smaže a zůstane zachován jen jako log přístupu. Tím se zamezí k odchytávání dat z prohlížeče neoprávněnou osobou. Stále je nutné mít na paměti, že i tato ochrana neodhalí zneužití Vašeho hesla. Číst dál

Zabezpečení Clickjacking

Clickjacking je způsob útoku na uživatele webových stránek, při kterém uživatel nějakou činností na zdánlivě neškodné stránce (např. kliknutím na tlačítko či obrázek) spustí akci, kterou nepředpokládal.

Číst dál

Zabezpečení CSRF

Cross-site Request Forgery (CSRF nebo také XSRF) je jedna z metod útoku do internetových aplikací pracující na bázi neočekávaného resp. nezamýšleného požadavku pro vykonání určité akce v této aplikaci, který ovšem pochází z nelegitimního zdroje. Většinou se nejedná o útok směřující k získání přístupu do aplikace (i když i pro to může být zneužit); spíše využívá (zneužívá) akce uživatelů, kteří jsou k ní již v okamžiku útoku přihlášeni.

Číst dál