Nápověda - začínáme


Nápověda - začínáme

Administrační oprávnění

Ke každému administračnímu účtu lze přidat příslušné oprávnění do části administračních stránek. Seznam všech nadefinovaných oprávnění naleznete v menu Administrátor > Oprávnění.

Číst dál

Administrační účty

Správce všech administračních účtů naleznete v menu Administrátor > Účty. Zobrazí se tabulka všech přidaných účtů, kde první uživatel je admin. Účet admin patří Grafik studio M. Tento účet doporučujeme ponechat pro případný zásah z důvodů aktualizací či technické podpoře.

Číst dál

Dashboard

Dashboard je hlavní stránka administrace. Zobrazí se ihned po přihlášení nebo po kliknutí na ikonku v menu (či logo RS Johana). Dashboard slouží pro rychlou navigaci mezi hlavními části administrace stránek. Také se zde zobrazují důležité informace o systému. 

Číst dál

Důležité informace

Všechny důležité informace týkající se Vaše systému nebo celkového vývoje redakčního systému Johana naleznete ihned po přihlášení na Dashboardu.

Číst dál

Instalace redakčního systému Johana

Instalační balík získáte na této stránce. Pro instalaci základní verze, která je zdarma, je nutné nejdříve se registrovat (pro každou instalaci systému zvlášť). Na zadaný e-mail dorazí instalační balík a licenční kód pro aktivaci systému. Pro instalaci plné verze Maximum je nutné ji zakoupit. Kdykoliv je možnost přejít z verze Free na Maximum podle platného aktuálního ceníku.

Číst dál

Instalátor rozšíření

Instalátor rozšíření slouží pro instalaci rozšiřujícího balíčku typu ZIP a naleznete jej v Nastavení > Instalace rozšíření. Všechny dostupné rozšíření naleznete na těchto stránkách v sekci Rozšíření.

Číst dál

Jazykové nastavení

Tento modul je příplatkový. Jeho objednávku můžete učinit v sekci Rozšíření > Vícejazyčnost.

Po zakoupení vám na e-mail bude doručená zpráva, která bude obsahovat aktivační klíč. Tento klíč zadejte do políčka Kód pro aktivaci. Pokud klíč je úspěšně zkontrolován s naší databází, modul se automaticky otevře.

Číst dál

Nastavení účtu

Po první přihlášení využijte přihlašovací jméno admin a heslo admin. Toto přihlašovací heslo je nutné změnit v nastavení účtu. Nastavení účtu naleznete v menu Administrátor > Osobní nastavení. Zobrazí se formulář s Vašimi údaji, který upravte.  Také domplňte Vaše iniciály. Pro úspěšné dokončení klikněte na tlačítko Uložit.

Číst dál

Přihlášení do systému

Pro první přihlášení využijte uživatelské jméno login a heslo login (tyto údaje poté změňte v nastavení účtu). Po vyplnění klikněte na ikonku zámku. Pokud přihlášení proběhne úspěšně, načte se úvodní strana administrace, tzv. dashboard. Daschboard funguje jako rychlý rozcestník mezi jednotlivými hlavními funkcemi systému.

Číst dál

Přístupové tokeny

Přístupové tokeny slouží pro evidenci přístupu do systému. Také zde naleznete databanku přístupových tokenů, které byly použity pro zabezpečený přístup. Každé číslo tokenu nese informaci o přesném datu a času přihlášení do systému. Po bezpečném odhlášení se přístupový token odmaže z přístupového systému a zůstane uložen jen jako log přístupu.

Číst dál
  1 2   > >>